Erzene Mahallesi, 71. Sk. 21-A, Bornova / İZMİR
+90 (232) 374 62 65
satis@borem.com.tr

Taş Ev Nedir ?

Taş Ev Ustası | borem.com.tr

Taş Ev Nedir ?

Veranda Teras

Herkesin çok merak ettiği taş ev nedir sorusuna Borem İnşaat olarak sizlere cevaplayacağız.Yıllar geçtikçe organik olmayan beton evler her yerimizi sarmış durumda hal böyle olunca Taş Evler daha sağlıklı olduğu için tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Taş Ev Nedir sorusuna verilebilecek en güzel yanıt sağlıklı evler yanıtı verilebilir. Taş evlerin ilk örnekleri Antik Roma döneminde ki yapılarda görebiliriz.

Taş Ev Neden Tercih Edilmelidir ?

Taş Evlerin Tercih edilmesinin bir çok sebebi vardır. Bunlar;

  • Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
  • Doğal olduğu için nefes alan bir yapıya sahiptir.
  • Kendine has mimari bir dokusu vardır.
  • İçeriğinde zararlı hiçbir kimyasal madde bulunmaz.
  • Birçok doğal afete karşı dayanıklılık gösterir.
  • Yangına karşı dayanıklıdır.
  • Eko sistemle uyumludur.
  • Kirli Havayı Filtreler.

Bu nedenlerden sadece bir kaç tanesini bile insanı taş ev de yaşaması için ikna etmesine yetiyor. Taş Ev özellikleriyle ilgili daha detaylı bilgi almak için burayı tıklayarak taş ev özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Taş Evlerde Nasıl Isınılıyor ?

Taş Evlerde dekorasyon için gayet güzel bir görünüm sağladığı için en çok tercih edilen ısınma sistemi şöminedir. Tabi eğer isterseniz şömine ile diğer ısıtma sistemleri birlikte kullanılabilir. Taş evler ısıyı uzun süre muhafaza edebilirler dolayısıyla bir çok ısıtma projelerimiz var. Bu ısıtma sistemleri ısınma maliyetinde cebinizi yakmadan ısınmanızı sağlar.

Taş Evler Neden Sağlıklıdır ?

Taş Evlerde konuklama imkanınız olduysa veya kaldıysanız taş evlerde uyumanın beton evlerde uyumaktan çok farklı olduğunu canlı olarak hissedebilirsiniz. Taş evlerde uyurken doğal bir ortamda uyuduğunuz için nefes alıp verişinizin bile değiştiğini hissedebilirsiniz. Şimdiki günlerde yalıtım diyerek doğal olmayan malzemeler kullanarak en çok kullandığımız alanımızı yapay malzemeler kullanarak inşa ediyorlar. Taş ev başta olmak üzere bütün dünya taş ev, ahşap ev, toprak evlerin ne kadar sağlıklı olduğunu kabul etmektedir. Normal beton bir evde tuğla ile yapılan duvarın üstüne beton eklenir üstüne doğal olmayan yalıtım malzemeleri ve tekrar yalıtım malzemesi üzerine beton eklenir bu sistemle yapılan evlerin insan sağlığında çok büyük hastalıklar bile doğurabilir. Taş evde ise bu durum insan sağlığı dikkate alınarak yapılır. Taş evlerde sadece taş ve toprak malzeme kullanılır. Dolayısıyla taş evler sağlığınız için hiçbir sorun teşkil etmez.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir