Erzene Mahallesi, 71. Sk. 21-A, Bornova / İZMİR
+90 (232) 374 62 65
satis@borem.com.tr

Taş Ev Özellikleri

Taş Ev Ustası | borem.com.tr

Taş Ev Özellikleri

Taş Ev Özellikleri

Taş Ev Özellikleri

Taş evlerin temel yapı malzemesi taştır. Bu tip evler bakımından en çok Ege ve Akdeniz’de bulunur. Betonarme yapılarda ise kum, çimento ve demir malzemeleri kullanılır. Bu yapılar şehri beton çöplüğüne dönüştürüyor. Tabiatın ve doğanın kendi ürünü olan taş evlerde beton olmaz ve doğal özellikler taşır.

Yüksek eğilimli arazilerde taş evlerin damları levha haline getirilen taşlarla yapılır.

Taş Evler Sağlıklıdır

Taş evlerin en önemli özelliklerinden birisi doğal olmasıdır. Doğal olması sebebiyle yanında bir çok faydalı özelliği de getiriyor. Taş evler ve beton evler arasında ki farkı şöyle düşünebilirsiniz, kıyafetleriniz pamuktan veya ipekten yapılıyor ve doğal olduğu için hiç bir sorun teşkil etmiyor peki ya kıyafetleriniz pamuk veya iplikten yapılmak yerine plastikten yapıldığını düşünün o plastiğin vücudunuza vereceği zararı düşünün işte beton evlerde tam olarak vücudunuza böyle zarar verir. 

Taş evlerde kullanılan malzeme doğal olduğu için nefes alabilen yapılardır. Bir ev veya yapı düşünün doğal ve yaşayan bir ev işte tam olarak taş evler için söylenebilecek sözlerdir. Bu özelliği sayesinde rutubet ve nem oluşturmaz ve sağlığınız için hiç bir sorun  teşkil etmez. Sadece rutubet ile kalmayıp üstelik kirli havayı da filtreler ve bir temizleme görevi de görür.

Taş Evler Dayanıklıdır

Taş evlerin yapısında kullanılan malzeme gereği getirdiği önemli özelliklerinden birisi ise dayanıklı olmasıdır. Dayanıklı olması sayesinde uzun yıllar boyu hiç bir yıpranma söz konusu bile olamaz.

Taş evler dayanıklı olması özelliği ile doğal afetlere karşı normal yapılara nazaran neredeyse hiç hasar almadan sapa sağlam durabilir.

Taş evlerde yapı malzemesi taş olmasının bir başka özelliği ise yangın durumlarında yangına karşı bile dayanıklı olmasıdır. Taş yanıcı özellik taşımadığı için yangın gibi bir felaketten de korkmanıza gerek kalmıyor.

Taş Evler Estetiktir

Taş evlerin kendine has bir görünümü vardır. Bu görünüm taş evlerde gözle görülür bir güzelliği vardır. Adeta bir sanat eseri gibi insanda estetik zevkler ve heyecan uyandırır.

Eğer sizde taş evinizde şöminenizin karşısına geçip kitabınızı okurken kahvenizden bir yudum alıp oturmak istiyorsanız Taş Ev konusunda 1995 yılından beri hizmet veren Borem İnşaat ile iletişime geçin uzman ekiplerce anahtar teslim taş evinizi yaptırın.

Telefon: +90 (232) 374 62 65 

Whatsapp: +90 532 490 00 72

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir